Встановлення та ізоляція дверей

Вступ

Точність у встановленні дверей гарантує стійкість до сил, які постійно діють на конструкцію. Для отримання доброго результату необхідні жорсткі допуски та майстерність спеціалістів.
Насамперед, перш ніж розпочати установку дверей, ознайомтеся з інструкцією їхнього виробника. Існує величезна кількість різних моделей, встановлення яких може відрізнятися в залежності від моделі дверей та бажаних ізоляційних властивостей.
Перед встановленням дверей перевірте відповідність розмірів дверей та дверного отвору. Бажано лишати 2 см між коробкою та отвором. Вимірюючи дверний отвір, впевніться, що його кути мають 90 градусів, а стіни вертикальні. Якщо кут не 90 градусів, а стіни не під прямим кутом до підлоги, їх необхідно переробити. Не забудьте перевірити двері з обох боків. Всі проблеми потрібно усунути вже на цьому етапі.

 

Необхідні матеріали

Необхідні матеріали та інструменти: підкладки, за необхідності проставки, малярна стрічка, рукавиці та захисні окуляри, однокомпонентна поліуретанова піна, за необхідності кріпильні гвинти, за необхідності двокомпонентна піна, ніж, висок, викрутка, молоток, відповідний аплікатор для піни.

 

Підготовка

 • Підготовлений до встановлення дверний отвір має бути очищеним від зайвих частинок та пилу. Вразливі ділянки підлоги мають бути захищені від плям піни малярною стрічкою або брезентом.
 • Помістіть дверну коробку в отвір та виставте в фінальну позицію. Відстань між дверною коробкою та стіною має бути від 1 до 3 см. Для ширших стиків має бути застосоване кріплення, а монтажна піна має наноситися поступово, шар за шаром.
 • Дверну коробку потрібно горизонтально та вертикально вирівняти за допомогою рівня. Повторно перевірте, чи двері встановлено рівно і вертикально. Двері можна вирівняти за допомогою підкладок та попередньо встановити в дверний отвір. У процесі встановлення дверей відстань між дверною коробкою та стіною не має зменшуватися, лишаючись приблизно 2 см завширшки.

 

Фіксація за допомогою двокомпонентної піни та проставок

 •  У разі використання двокомпонентної монтажної піни без додаткової механічної фіксації, звіртеся із інструкцією виробника; в залежності від ваги дверей і товщини коробки, слід використовувати три спеціальних проставки з вбудованими зажимами для фіксації або три дерев'яні проставки для захисту дверної коробки від деформації. Дерев'яна проставка має підходити за розміром до дверної коробки і кріпитися та регулюватися клинами. Помістіть підходящі клини у проріз між стіною і дверною коробкою, щоб виставити двері в потрібне положення.
 • Проставки мають бути встановлені на рівні обох петель і замка. Заміряйте ширину з внутрішнього боку дверної коробки нагорі, посередині та знизу. Відстань має бути однаковою. Перевірте обидва верхні кути, вони мають бути прямими.
 •   Перед нанесенням монтажної піни двері слід вирівняти і перевірити, чи вони відчиняються правильно. Двері повинні бути на одній лінії зі стінами приміщення, щоб можна було встановити дверні лиштви.
 • Після вирівнювання дверну коробку слід прикріпити до стіни, щоб уникнути зміщення, або за допомогою проставок, або підкладок, які поміщають у стики, відповідно до обраної техніки встановлення та інструкції виробника.
 • Дверна коробка і підлога повинні бути захищені від забруднення піною за допомогою паперу або малярної стрічки.
 • Необхідно нанести двокомпонентну монтажну піну у стики між стіною та дверною коробкою з обох боків від проставок, зазвичай у шістьох точках. Двокомпонентна піна повністю твердне за 30 хвилин, створюючи високий тиск і забезпечуючи фіксацію дверної коробки. Не використовуйте забагато піни, уточнюйте її технічну здатність до розширення.

Механічне кріплення

 • Перш ніж почати механічну фіксацію, ознайомтеся з інструкцією виробника. Помістіть відповідні клини у простір між стіною і дверною коробкою, щоб виставити коробку в потрібне положення.
 • Заміряйте ширину з внутрішнього боку дверної коробки нагорі, посередині та знизу. Відстань має бути однаковою. Перевірте обидва верхні кути, вони мають бути прямими.
 • Після встановлення дверей у правильне положення, має бути виконана остання перевірка.  Встановіть двері та зачиніть їх, щоб перевірити, чи відстань між ними та одвірком рівна по всій висоті. Якщо відстань неоднакова, то вирівнювання слід повторити, доки двері не буде встановлено правильно.
 • Після вирівнювання дверна коробка має бути прикріплена до стіни вищезгаданими підкладками відповідно до інструкції виробника.
 • Закріпіть коробку спеціальними гвинтами відповідно до інструкції виробника.

 

Ізоляція та герметизація

 • Після закінчення механічної фіксації або фіксації за допомогою двокомпонентної піни, вільний простір між дверною коробкою і стіною має бути заповнено однокомпонентною монтажною піною.  НЕ ПРИБИРАЙТЕ проставки на цій стадії встановлення. Встановіть додаткові проставки, як описано в розділі про застосування двокомпонентної піни!
 • Помірно нанесіть однокомпонентну піну у стик. Ознайомтеся з описом щодо заповнення стиків для конкретного продукту, оскільки для деяких продуктів необхідно лишати простір для розширення.
 • У сухих умовах піна потребує додаткового зволоження, особливо в зимовий час і в приміщеннях з центральним опаленням.  Злегка змочіть поверхню піни, збризнувши її водою з пульверизатора. Не використовуйте забагато води! Зволоження поверхонь піни покращить адгезію.
 • Не можна прибирати проставки до повного затвердіння піни, почекайте щонайменше 3 години, залежно від умов. У приміщеннях з дуже сухим повітрям цей час може збільшуватися до 24 годин.

 

Подальша обробка

Надлишок піни можна зрізати щонайменше через 1 годину, залежно від умов нанесення та рівня відносної вологості. Поверхню зрізу необхідно захистити від ультрафіолетового випромінювання та покрити штукатуркою, вапняним розчином або іншим матеріалом.

 

 

Рекомендовані продукти

Двокомпонентна Makroflex – швидка фіксація
Makroflex STD – встановлення за допомогою проставок
Makroflex PRO – ізоляція стиків при механічній фіксації дверей
Makroflex Premium PRO – ізоляція стиків при механічній фіксації дверей