Застосування за низької температури

Як досягти найкращого результату в умовах низької температури

За низької температури, нижче 0 °C, виникає кілька ускладнень, які потрібно подолати для ефективної дії продукту: швидкість затвердіння герметиків і монтажних пін знижується, виникає ймовірність появи льоду та інею на з'єднуваних поверхнях. За низьких температур вологість повітря надзвичайно низька, що, по-перше, знижує швидкість затвердіння силіконових герметиків, по-друге, вимагає використання тільки спеціальних монтажних пін.


Загальні вказівки щодо застосування продуктів за низької температури:

  • Нагрійте ємність з монтажною піною або герметиком до кімнатної температури. Це допоможе забезпечити достатню швидкість нанесення піни або герметика і забезпечить кращу адгезію після нанесення.
  • Очистіть поверхню від інею та льоду. При зволоженні поверхні не допускайте утворення льоду.
  • Якщо це можливо, нагрійте з'єднувані поверхні перед підготовкою, наприклад теплим повітрям з повітряного компресора. Підвищення температури покращить адгезію герметика до поверхні.
  • За низької температури піна може тверднути дуже повільно. Передчасне зрізання піни, перш ніж структура досягла остаточної міцності, може відбитися на заповненні стику в цілому. Ступінь розширювання і вихід монтажної піни значно залежать від зміни температури.
  • У разі застосування акрилових герметиків: герметики на водній основі можуть замерзати при зберіганні за температури нижче від 0 °C. Необхідно подбати, щоб такі герметики зберігалися при температурі вище від + 5 ˚C і згідно з інструкцією до конкретного продукту.
  • Силіконові герметики також слід зберігати і наносити відповідно до способу застосування, вказаного для кожного продукту. Силіконові герметики при низькій температурі тверднуть повільніше через зниженого рівня вологості повітря; нагрівання ємності з герметиком перед застосуванням покращить витікання герметика.
  • Сконденсована на поверхні вода знижує адгезію як монтажних пін, так і герметиків. Якщо температура нижча від точки роси, перед нанесенням монтажної піни або герметика слід витерти з поверхні сконденсовану воду.
  • Вплив вітру: основний вплив вітру – це прискорене охолодження, що впливає як на поверхні, так і на піни чи герметики. Охолодження прямо впливає на час, необхідний для підготовки поверхні й нанесення продукту. Вітер може значно знизити температуру поверхні, що сповільнить твердіння і погіршить адгезію.
  • Умови навколишнього середовища можуть змінюватися кожного дня, тому кожен проект слід оцінювати індивідуально.