ІЗОЛЯЦІЯ ВІКОН

Необхідні матеріали

Необхідні матеріали та інструменти: підкладки, малярна стрічка, рукавиці та захисні окуляри, однокомпонентна поліуретанова піна, кріпильні гвинти, ущільнювач для швів, ніж, висок, викрутка, молоток, аплікатор для піни, гідроізоляційна стрічка.

Вступ

Точність встановлення вікна гарантує опір силам, які постійно діють на конструкцію. Для отримання доброго результату необхідні жорсткі допуски та майстерність спеціалістів.
Насамперед, перш ніж розпочати установку вікон, ознайомтеся з інструкцією їхнього виробника. Вікна допомагають створити візуальний образ будинку. Існує величезна кількість різних моделей, встановлення яких може відрізнятися в залежності від типу вікна та бажаних ізоляційних властивостей.
Перед встановленням вікон перевірте відповідність розмірів вікна та віконного отвору. Бажано лишати 2 см між рамою та отвором. Вимірюючи віконний отвір, впевніться, що його кути мають 90 градусів, а стіни вертикальні. Якщо кут не 90 градусів, а стіни не під прямим кутом до підлоги, їх необхідно переробити. Всі проблеми потрібно усунути вже на цьому етапі.

 

 

Підготовка

 • Після встановлення потрібно ще раз впевнитися, що вікно встановлено правильно, вимірявши діагоналі між кутами, і що підвіконня рівне. Якщо підвіконня встановлено рівно і діагоналі однакові, бокові сторони вікна вертикальні.
 • Встановлення гідроізоляції стиків залежить від типу будівлі – будинки з дерев’яним каркасом та багатоповерхові бетонні будівлі вимагають різного підходу.Гідроізоляція може знадобитися до або після заповнення стиків ізоляційною піною.
 • З’єднувальні поверхні рами та стіни мають бути очищені від пилу та залишків матеріалів. Поверхні можуть бути злегка вологими, але не мокрими. Витріть великі краплі води.
 • Струсіть балон із піною та приєднайте до пістолета відповідно до інструкції.

 

Нанесення

 • Заповніть стики піною, починаючи від верхнього горизонтального стику. Тримайте балон вертикально, клапаном донизу. Для того щоб потрапити у важкодоступні кути, можна на короткий проміжок часу повернути балон горизонтально, якщо він достатньо наповнений. Після нанесення піни в горизонтальному положенні не забудьте струсити балон.
 • Потім нанесіть піну в бічні стики знизу вгору. Після цього заповніть нижній горизонтальний стик.
 • Якщо стики між стіною і рамою більше 5 см, піну слід наносити в два етапи. У сухих умовах, особливо в зимовий час і в приміщеннях з центральним опаленням, рекомендовано злегка збризнути водою перший шар.
 • Заповніть проріз на 2/3, при твердінні піна розширюється і повністю заповнює стик. При необхідності, пізніше можна нанести додатковий шар піни, попередньо змочивши поверхню першого шару водою.
 • У сухих умовах злегка окропити водою свіжу піну для підтримки твердіння. Не використовуйте забагато води, це може призвести до саджання піни.
 • Після повного розширення піна повинна повністю заповнити простір між віконною рамою / дверною коробкою і стіною. Надлишок піни можна зрізати через 1 годину при рівні відносної вологості в приміщенні понад 50%. У сухих приміщеннях і в зимовий період цей час збільшується до 24 годин. Не зрізуйте піну до її повного затвердіння, оскільки це порушить її структуру та ізоляційні властивості. Слід пам'ятати, що всі порожнини в ізоляційному шарі є «тепловими містками».

Подальша обробка

 • Встановіть гідроізоляцію підвіконня зовні рами за допомогою звичайних гвинтів з плоскою головкою. Потім заповніть піною простір під гідроізоляцією підвіконня для забезпечення звукоізоляції металевого підвіконня. Після цього встановіть підвіконня та покрийте укоси.
 • Впевніться, що всі шари монтажної піни були протягом кількох днів покриті відповідними матеріалами, такими як замазка, герметик або фарба для захисту від ультрафіолетового випромінювання. Це особливо важливо для зовнішнього шару, оскільки він зазнає дії сонячного світла, але й на внутрішній шар покриття має бути нанесене протягом кількох тижнів.

  При встановленні вікон ми рекомендуємо використовувати лише монтажні піни під пістолет з мінімальним тиском тужавіння та низьким вторинним розширюванням.

Рекомендовані продукти

При встановленні вікон ми рекомендуємо використовувати лише монтажні піни під пістолет з мінімальним тиском тужавіння та низьким вторинним розширюванням.

Makroflex Premium Window – тривала гнучкість
Makroflex Premium PRO – покращений результат
Makroflex PRO – стандартний варіант